Publikováno

Asistent či asistentka na síti

Asistent, ale takřka spíše většinou se jedná o asistentku na síti neboli virtuální asistentka, je člověk vykonávající profesi v oblasti administrativy. Práce je nezávislá na kanceláři. Ale zároveň však za využití moderní technologie.

pomocnice na internetu

Pro firmy a společnosti je tato alternativa výhodou. Zejména je přínosem pro menší firmy. Mohou si takto dovolit mít virtuální asistentku, aniž by ji museli zaměstnat na základě smlouvy, tj. uzavřít s touto osobou pracovní poměr a zřídit kancelář ve své firmě. Jedná se o člověka pracujícího externě a to převážně z domu. Virtuální asistent je kvalifikovaným odborníkem ve své oblasti, kterého firmy potřebují, ale však z jakéhokoliv důvodu si to nemohou dovolit.

Předpoklady aneb jak se stát virtuálním asistentem

Základní je několikaletá praxe v oboru či absolvovaný příslušný kurz, který je zakončen zkouškou. Virtuálního asistenta si lze najít prostřednictvím nejen internetu i v zahraničí. Nemusí se však vždy jednat o nejlepší volbu, neboť je důležité pamatovat na rozdílnost legislativy každého státu.

Činnosti aneb co vše je v kompetenci vrituálního asistenta/asistentky

Spravuje veškeré sociální sítě, zajišťuje marketingové věci na sociálních sítích, má pod patronátem správu webu nebo e-shopu, poskytuje virtuální recepci, provádí veškeré administrativní úkony, základy účetnictví, zajišťuje a poskytuje zákaznický servis, zabývá se a ovládá copywriting, vede kartotéku, plánuje schůzky, služební cesty, konference, pořádání věčírků a jiných událostí.

Virutální asistent na síti aneb práce vykonávaná z domova

pomoc na telefonu

Jak pro firmy je tato alternativa přínosná v podobě úspory financí i místa, je tato činnost rovněž výhodná pro druhou stranu, kdy může tak osoba vykonávající tuto práci vše řešit v pohodlí domova. Ideální řešení pro ty, kdo si chtějí uzpůsobit čas a rozvrh vlastním potřebám, ale přitom jsou zodpovědnými osobami a odvedou skvěle práci na profesionální úrovni. Jedná se o adekvátní práci pro matky, neboť si tak mohou udělat a rozvrhnout časový harmonogram a tak v pohodě zvládnout i odvést ratolest do školky či školy.

Kladné a záporné stránky pro výkon pozice virtuální asistent/ka

Mezi pozitiva náleží absolutní svoboda a nezávislost, určujete si sami pravidla fungování vaší virtuální kanceláře, stejně tak si volíte, s kým budete či pro koho budete pracovat, dovolenou si můžete naplánovat dle vlastní potřeby, určujete si vlastní pracovní dobu.

Mezi záporné stránky náleží samozřejmě nutnost platby zdravotního a sociálního pojištění, eliminace přímého každodenního kontaktu s lidmi, dovolenou nemáte proplacenou.