Publikováno

České festivaly jsou víc než jenom hudba

Hudební festivaly u nás začínají mít dlouholetou tradici. Některé fesťáky se tu pořádají již od devadesátých let a vznikají stále nové. Ovšem festivaly nejsou jenom o rockové, popové nebo metalové hudbě. Své místo tu má i dechovka nebo jazz. A kde takové festivaly najdete? Nebo kdy se pořádají?
·         Pokud jste milovníky klasické hudby, vyrazte do Litomyšle!
Proč? Protože právě tady se každý rok přes víkend v polovině července pořádá Smetanova Litomyšl – festival vážné hudby, která je zaměřena na tvorbu našich klasiků. Představují se zde filharmonie a soubory z celé republiky.
·         Patříte mezi vyznavače Jazzu? Zamiřte do Plzně!
Právě v Plzni se jednou za rok koná na podzim Bohemia Jazz Fest, kde vystupují světové hvězdy, nejenom našinec.
láska na koncertě
·         Je váš výběr hudby rock?
Rock for people není jediný rockový fesťák u nás. Pokud nemáte rádi davy fanoušků a pozéry, vyzkoušejte festival Masters of Rock, který začíná být populární i mezi evropskými nadšenci rockové hudby.
Není populární hudba váš styl? Možná vás zaujmou folkové festivaly, které se v České republice v létě pořádají dva. Jeden na jižní Moravě a jeden na Valašsku:
–          Porta
–          Valašský špalíček
Pokud chcete zabavit celou rodinu včetně svých dětí, doporučujeme vám dva skvělé festivaly:
–          Kašpárkohraní
–          Holešovská regata, která se pořádá v Praze

hra na elektrickou kytaru
Největší festivaly u nás

1.       Colours of Ostrava – multižánrové, multikulturní, velké, rozlehlé, a hlavně se zde setkává mnoho proudů umění, od hudby přes divadlo i literaturu. Před dvěma lety vyhrála Colours of Ostrava i hudební událost roku.
2.       Rock for People – nejenom kulturní a hudební akce. Většinou zde vystupují čeští známí interpreti, doplnění o některé méně známá hudební čísla ze zahraničí, většinou z Evropy. Pořád se na konci června v okolí Hradce Králové.
3.       Benátská noc
4.       Trutnoff Open Air
5.       Votvírák
6.       Hrady CZ