Publikováno

Variant je spoustu, kterou si zvolíme?

Dům nebo byt. To je to nejdůležitější, protože je hlavním zázemím každého z nás. Proto dle našeho uvážení a stylu života volíme určitý typ. Především řešíme i prostor kolem nás, tedy pobyt venku. Stále více se rozhodujeme pro klasický rodinný dům. Ta šance mít zahradu, kterou lze plně využívat, ta nás velmi láká. A právě ten obyčejný „zelený terén“ kolem domu, je možný přizpůsobit našim představám nebo potřebám.

vila podobná zámku

Mezi zahradní oblíbené témata patří:

  • Jezírka

Můžeme mít obyčejné – tedy klasické s rybkami, malé okrasné bez rybek případně koupací. Kouzlo dodatečného vodotrysku a samotné vody všechny okouzlí. Pyšní budete kdykoliv a s kýmkoliv jezírko spatříte. Nesmíme zapomenout, že přítomnost dětí u jakéhokoliv jezírka představuje určité riziko nebezpečí.

  • Pergoly

Velice oblíbený a vyhledávaný doplněk zahrad . Poslouží pro pohodové chvíle s rodinou nebo přáteli. Tento menší zastřešený „domeček“ je možné využít nejen k posezení, ale také k možnému úkrytu v letním období před sluncem. Využití najde i u dětí za účelem například deskových her.

  • Bazény

Určitě je nutné se zaměřit na to jaký… Malý nebo velký? Oválný nebo kulatý? Pro osvěžení postačí jakýkoliv. Nadzemní nebo podzemní bude příjemnou relaxací v horkých letních dnech.

  • Skleníky

Osloví každého milovníka rostlin nebo zeleniny. Vhodné jsou především pro všechny, kteří chtějí cokoliv od samého semínka vypěstovat mnohem rychleji, než v klasickém záhonku.

zahrada se skalkou

Každá varianta však vyžaduje dostatek času na ošetřování nebo samotnou údržbu, která je nezbytná. Je jedno zda se jedná o obyčejnou závlahu ve skleníku, nebo o vodu v bazénu a jezírku, případný nátěr konstrukce pergoly. Okolí domu dostane jinou tvář a udělá krásný dojem. Náš vkus a také daný prostor na zahradě jistě rozhodne správně, co zvolíme a jaká bude realizace. Někdy postačí i kreslený návrh a hlavně vybrat to „pravé ořechové“.